Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Start
Początki Krowodrzy
Wiek XIX i XX
Dzielnica Krakowa
Czasy powojenne
Położenie
Zabytki
Ulice
Domy
Rodziny
Mieszkańcy
Stare fotografie
Wspomnienia
100 lat temu
Mieszkańcy i właściciele Krowodrzy w roku 1911. Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu


Altendorfowa Anna
Amster Marek
Amsterowie Maurycy i Leokadya z Neugerów
Aschkenazy Henryk
Balcerscy Marcyanna i Julianna
Barica Bartłomiej
Baster Andrzej
Basterowie Adam i Antoni
Bernstein Szymon
Bertelowie Henryk  Marya Salomea 2 im. Julian i Samuel
Bertlowie Samuel i Józefa
Bielecka 1° Łukasiewiczowa Olga Marya 2 im. ze Sawickich
Blumenfeld Adolf
Bobilewicz Adam dr.
Bogacki Władysław
Boguszowie Józef i Wiktorya
Bohdanowicz Tadeusz de Oroszony
Boksowa Antonina ze Zbrójów
Brzykowa Aleksandra ze Spałeckich
Buczakowa Maryanna z  Żelaznych
Buczakowie Tomasz i Maryanna
Buczkowie Jan i Ewa
Buczkowska 1° Chrzanowska Julia z Rajtarów
Buczkowski Józef
Buczyńska Zofia z Grachów
Buratowscy Franciszek i Michalina
Butterteigowa Anna ul. Czarnieckiego.
Buttner Andrzej  Józef  Jan 3 im.
Calikowscy Anna  Józef i Stanisław
Cebulowa Florentyna z Uznańskich
Censlerowa Władysława
Chachołowie Kazimierz i Apolonia
Chmurowie Ignacy i Rozalia
Cholewicz Wacław
Chrząszczowa Wiktorya
Chwastek Jan (syn Stanisława)
Chwastek Jan (syn Józefa)
Chwastek Jan Franciszek 2 im.
Chwastek Marcin
Chwastek Stanisław
Chwastkowa Agnieszka ze Zbrojów
Chwastkowa Franciszka z  Rusinków
Chwastkowa Franciszka z  Koników
Chwastkowa Magdalena z Prochalów
Chwastkowa Marya z Dymków
Chwastkowie Józef  Zofia  Janina  Marya i Stanisława
Ciaćmowa Małgorzata z Kwaśniewskich
Ciężkowie Jakób i Katarzyna
Czapikowie Franciszek i Julia z Worytkiewiczów
Czapnicki Leopold
Czaputowiczowie Aleks  i Zofia z Bergerów
Czekajska Helena
Czekajska Zofia z Chwastków
Czekajski Andrzej
Czekajski Franciszek
Czekajski Stanisław
Czuchra Jan
Czyścik Michał
Czyścikowa Antonina z Dymków
Czyścikówna Tekla zamężna Dymkowa
Dadakowie Józef i Katarzyna z Drabków
Dąbrowska Maryanna ze Suderów
Deiches Zygmunt
Demetrykiewicz Mieczysław
Długoszowa Maryanna
Dubrowska Katarzyna z Kwaśniewskich
Duklerowie Salamon i Zofia
Duntuchowa Salomea
Dwuraźnowa Maryanna ze Zbrojów
Dwuraźnowie Feliks i Kunegunda
Dwuraźnowie Stanisław i Julia z Kowalików
Dwuraźnowie Stanisław  Adam  Franciszka i Maryanna
Dymek Franciszek
Dymek Jan
Dymkowa Barbara
Dymkowa Franciszka z Szostków
Dymkowa Karolina z Sikorów
Dymkowie Elżbieta z Dwuraźnych i Jan  Piotr  Stanisław  Katarzyna i Julia
Dymkowie Kazimierz i Józefa z Koników
Ebnerowie Haskiel i Stefania
Eisenberg Ernestyna
Elsnerowie Zygmunt i Anna
Firma: „J. Freylich i Karmel w Krakowie"
Firma: „Zakład dostaw budowlanych G. Kaden w Krakowie”
Fraenkel Wilhelm
Fraenklowa Marya
Franczak Franciszek
Franczak Jan
Franczakowie Benedykt i Łucya z Łysków
Fremder Leon
Freylich Chaim
Gauda Józef
Gadkowa Marcela z Orleckich
Gertler Julian dr.
Gertlerowie dr. Norbert i Maurycy
Giermkowa Kornelia z Zasadzkich
Gmina m. Krakowa
Gnatowa Maryanna
Goeblowa Paulina
Gogulski Józef Jan 2 im.
Gollenhoferowa Antonina z Szostków
Gottliebowie Salomon i Daniel
Górnisiewiczowie Feliks i Marya
Górscy Bronisław i Emilia
Grabowscy Jan i Maryanna z Uznańskich
Grabowska Julianna z Sikorów
Grabowska Magdalena
Grabowska Maryanna Katarzyna 2 im. ze Sowów
Grabscy Antoni i Leon Stanisł. 2 im.
Grabska Apolonia z Rajtarów
Gromada wsi Prądnik Biały
Gross Szymon
Grottgerowie Regina Marya 2 im. i Anna Olga 2 im.
Grun Israel
Grunwald Wilhelm
Grzesiakowa Agnieszka z Chachlewskich
Gutman Ludwik
Guzikowscy Andrzej i Julia z Adamskich
Guzikówna vel Guzikowska Natalia
Hajowa Franciszka z Kwaśniewskich
Halpern Markus
I Haubenstock Maur
Havlik Antoni
Hechter Karol
Heindrichowie Jan i Karolina
Hornung Marya
Hoschekowie Wilhelm i Wanda
Hrydowyj Grzegorz
Hrydowyjowa Franciszka z  Uznańskich
Iirakowie Edward i Marya
Jakóbek Antoni
Janowska Marya
Józefkowie Piotr  Kazimierz 
Wincenty i Marya
Kaczmarski Franciszek
Kaczorkiewicz Franc.
Kalczyńscy Stefan i Katarzyna z Siekierów 
Kalczyńska Józefa
Kalczyński Józef
Kamieniołomy H. Kulka i S-ka Tow. z ogran. poręką w Opawie
Karnasiewicz Tomasz
Kaszycka Franciszka z Rajtarów
Kaszycki Józef
Kaufman Zygmunt
Kawalcowa (1° Szostkowa) Maryanna z Rajtarów
Kawalec Andrzej
Kawalec Jędrzej
Kirschner Izaak 
Kirschnerowa Helena
Kisielewska Barbara z Piątków
Kisielewski Jakób
Kluzkowie Piotr i Aniela z Sękarów
Knappowa Zofia z Łachetów
Kociołkowie Józef i Petronela z Głowackich
Kofinowa Katarzyna z Trynków
Konik Augustyn
Konik Franciszek
Konik Kasper
Konik Kazimierz
Konik Wojciech
Konikowa Franciszka z Czekajskich
Konikowa Józefa z Kramarzów
Konikowa Józefa z Grochów
Konikowie Kasper i Julianna ze Stypułów
Konikowie Wincenty i Marya z Makowskich
Kombium Bernard
Korzeniowska Maryanna z Czyścików
Korzeniowski Józef
Kostrzowie Wojciech i Franciszka 
Koszyk Józef
Kozłowscy Piotr i Maryan
Kramarz Ludwik
Kramarzowa Franciszka ze Sowów
Kramarzowa Marcyanna z Balcerskich
Kramarzowa Maryanna z Dymków
Królowie Jan i Maryanna z  Kramarzów
Krukowa Józefa
Krupińska Maryanna z Lipińskich
Krupińska Walerya z Littichów
Krupowie Jan i Anna
Krupowie Stanisław i Tekla
Kruszyna Andrzej
Krztoń Jan
Krzywdzińscy Julianna i Zofia
Krzyżanowska Marya z hr. Krasińskich
Krzyżanowski Jan
Kubatowa Marya ze Zbrojów
Kubatowa Zofia z Krzywdzińskich
Kubaty Franciszek
Kubaty Piotr
Kubieżkowie Wacław i Józefa
Kucharczykowie Jan i Rozalia
Kudąsiewiczowie Jan i  Katarzyna
Kunze Antoni 
Kurkowie Michał i Walentyna ze Sitków
Kuska Antoni
Kwaśniewscy Piotr i Magdalena z Łachetów
Kwaśniewska Apolonia małol.
Kwaśniewska 1° Ciaćmowa Maryanna z Lisów
Kwaśniewski Jan
Kwaśniewski Józef
Kwiatkowski Jan
Landau Filip dr.
Landau Jan dr.
Lasociński Emil
Lemlerowie Mojżesz i Ides
Leśniowscy Edmund i Janina
Liebling Władysław
Lipińscy Wojciech i Stanisław
Lipińska Franciszka ze Skowrońskich
Lipski Józef
Łabuzkowie Maryann z Kuśmirzów  Alojza  Wanda  Aniela i Zygmunt
Łachetowa Florentyna Franciszka 2 im. z Sobierajskich
Machowiczowa Anton  ze Zbrojów
Maćkowie Franciszek i Kunegunda
Madoniowa Magdalena
Madoniowa Magdalena ze Siwków
Madoniowa Magdalena z Uznańskich
Madoń Józef
Madoń Piotr
Magoś Leopold
Magoś Stanisław
Makarowie Jan  Marya i małol. Tekla i Karolina
Maretówna Elżbieta zamężna Vesely
Marszałkowie Jakób i Wiktorya
Maryańczykowie Tomasz i Marya
Mazankowie Jan i Marya ul. Kilińskiego.
Mehl Markus
Merz Oskar



Metzendorf Emanuel
Michniak Franciszek
Michniakowa 1° Calikowska Anna z Gruców
Miecznikowscy małol. Kazimiera Wiktorya 2 im.  Albina Stefania 2 im.
Miecznikowski Kazimierz
Misiakowie Józef i Józefa z Dwuraźnych
Misiowie Stanisław i Karolina z Imielskich
Mitasińska Małgorzata z Kieresińskich
Molenda Józef 
Molendowa Antonina z Dymków `
Molendowie Stanisław  Józef Franciszek i Maryanna
Mossakowski Ignacy
Mudrowie Stefan i Antonina
Muraszkiewiczowie Jędrzej i  Józefa
Nalepa Jacenty
Nalepowa Wiktorya ze Sikorów
Niechciał Franciszek
Niechciałowie Stanisław i Wiktorya z Prochalów
Niemczykiewicz Franciszek
Nowakowska Rozalia z Czyścików
Nowakowski Wincenty
Nytkowie Jan i Marya
Obrokowa Julianna Antonina 2 im. z Krzywdzińskich 
Ochmańska Anna
Ogibiński Maryan
Orlecka Florentyna z Łysakowskich
Ożogowie Antoni i Józefa z Gajewskich
Pacek Stanisław
Pajerski Bartłomiej 
Pajerski Romuald Bartłom. 2 im.
Pankiewiczowa Józefa  Partykowa Maryanna ze Sikorów
Pękalska Eleonora vel Leo z Rajtarów
Pieprzyk Jakób
Pietroniowie Marya z  Makowskich i Edward  Wiktor  Eugeniusz  Stefan i Janina
Pipieniowa Józefa
Piwowarska Marya z Porysów
Polaczkowa Anna
Polewkowie Franciszek i Stanisława
Prochala Jacent
Prochala Jan
Prochala Wojciech
Prochalowa Julianna z Dwuraźnych
Prochalowie Franciszek i Karol
Prochyra Adolf
Prusowa Józefa z Trynków
Przybieleccy Jan i Romualda z Młynków
Pułczyńscy Józef i Marya
Pytlowska Karolina
Rajtar Andrzej
Rajtar Andrzej małoL
Rajtar Błażej
Rajtar Feliks
Rajtar Franciszek
Rajtar Ignacy
Rajtar Jakób
Rajtar Kasper
Rajtar Ludwik
Rajtar Mikołaj
Rajtar Piotr
Rajtarowa Antonina z Dymków
Rajtarowa Antonina z Niemezykiewiczów
Rajtarowa Franciszka
Rajtarowa Jadwiga ze Sowów
Rajtarowa Małgorzata ze Szostków
Rajtarowa Marya z Prochalów
Rajtarowa Maryanna ze Sowów
Rajtarowa Maryanna ze Serezyków
Rajtarowie Jan  Ludwik  Julian i Karolina
Rajtarowie Stanisław i Agnieszka z Dwuraźnych
Ramza Jacenty (Jacek)
Rebszowa Agnieszka
Reinerowie Adalbert i Róża
Rembertowska Marya
Remin Stanisław
Ripper Maks Hugon 2 im.
Romanik Antonina
Romanowski Andrzej
Romanowski Wincenty
Rosenbaumowie Juda i Paulina
Rosenfeld Ignacy
Rosołowa Anna ze Zbrójów
Rosołowa recte Rosołkowa Maryanna z Koników
Rosół Piotr
Rothe Antoni
Rothhirseh Dawid
Rożen Władysław
Rysz Michał
Saczukowie Łukasz i Franciszka z Przybysiów
Sagan Szymon (false Klein)
Samborska Maryanna ze Sewczyńskich
Samek Szymon
Sawinowa Julia
Sawinowie Stanisław i  Magdalena z Zawilskich
Schneiderowa Franciszka z Zasadzkich
Schudmak Anschel (Antoni) dr.
Schwabenthauowie Waleryan i Leopoldyna
Schwenkowie Filip i Katarzyna
Serwacińska Eugenia
Sibałowa Franciszka z Wlodarzów
Siekierowa Małgorzata z Ramzów
Siemińska Helena
Siemińska Franciszka
Sikorowa Elżbieta
Sikorowie Jan i Adam
Sikorowie Wojciech i Agnieszka z Nowaków
Siupikowie Mateusz i Antonina
Skałka Józef ul. Kilińskiego.
Skarb państwa
Skarb państwa (wojskowy)
Skroccy Stefan i Sabina
Sobierajska Katarzyna
Socha Jan
Sowa Franciszek
Sowa Ludwik
Sowowa Józefa z Basterów 
Sowowa 1° Szóstkowa Maryanna Franciszka 2 im. z Rajtarów
Sowowie Antoni i Walerya z Krupińskich
Sowowie Piotr i Maryanna z Worytkiewiczów
Spałek Franciszek
Spałek Jan
Spałkowa Franciszka z Czyścików
Sperling Józef
Sperlingowie Józef i Regina
Spirówna Gizela
Sporek Jan Droga do Toń.
Sporkowa Joanna z Sobierajskich
Sporkowa Katarzyna ze Sowów
Sporkowie Józef i Florentyna
Stachowska Antonina z Uznańskich
Stankiewiczowa Franciszka
Stączek Stanisław 
Stiller Ferdynand
Stiller Robert
Stock Adolf
Strusiowa Julianna z Balcerskich
Strzelichowscy Franciszka  
Stanisław i Piotr
Stypuła Franciszek (ojciec)
Stypułowie Ignacy  małol. Agn.i Franciszek (syn)
Stypułowie Romuald i Julianna
Suderówna Rozalia
Sulikowska Salomeą
Sulikowski Jan
Swobodowa Marya z Zasadzkich
Syndykat rolniczy w Krakowie (Centr. organ handl. Towarz. Kółek i Spółek rolniczych)
Synowcowa Maryanna z Partyków
Szarkowska Helena
Szczukowie Józef i Katarzyna ze Strzelichowskich
Szkoła początkowa Krowodrzy
Szostek Feliksa
Szostek Ludwik
Szostkowie Stanisław i Józef
Szuderowie Marcin i Agata z Ciesielskich
Ściężarowa Marya
Śliwińscy Piotr i Kunegunda z Guzikowslrich
Śmieszkiewiczowie Jan i Anna ze Zbrójów
Śmieszkiewiczowie Ignacy i Stanisław
Tokarzowie Józef i Wiktorya
Tomczykowa Julia z  Romańskich
Tomsa Michał
Tomsowie Jacenty i Maryanna z Nagięciów
Towarzystwo opieki nad opuszczonemi niemowlętami w  Krakowie
Towarzystwo tanich mieszkań dla robotników katol. w  Krakowie t. z w. Browarek.
Trynkowie Piotr  Marya Antonina 2 im. z Wichrów i Michał
Tytykowa Michalina
Ujazdowska Emilia
Unholz Józef
Unholzowa Estera
Uznańscy Mateusz i Agnieszka z Rajtarów
Uznańska Helena z Kawalców
Uznańska Maryanna
Uznańska z Rajtarów Maryanna
Uznańska z Nalep ów Maryanna
Uznański Jędrzej
Uznański Karol
Uznański Piotr
Wadowscy Tomasz i Florentyna
Walczakiewiczowie Walent. i  Salomeą z Zygmuntowiczów
Walterowie Franciszek i Helena
Wasitewska Rozali
Węgiel Tomasz
Węglowa Agata z Kluzków
Wichlerowie Helena  Anna Tadeusz i małol  Kazimierz i Zygm.
Wisłocka Jadwiga z Jordanów
Wisłocki Stanisław dr.
Włodarzowa Franciszka z Prochalów
Włodarzowa Józefa z Ciaćmów
Włodarzowa Zofia z Sikorów
Wortsmann Salomon
Wortsmarjowa Teofila
Worytkiewicz Adam
Worytkiewicz Paweł 
Worytkiewiczowa Ludwika z Kosałków 
Worytkiewiczowie Paweł i Kunegunda z Jędrasów
Wójcikowa Maryanna z Sobierajskich
Wójcikowa Katarzyna z Śmieszkiewiczów
Wójcikowie Teofil  Rudolf i Katarzyna
Zagolowie Józef i Anna
Zajączkowscy Karol i Katarzyna
Zbroja Adam (ojciec)
Zbroja Adam (syn)
Zbroja Feliks
Zbroja Ignacy
Zbroja Józef 
Zbroja Kasper
Zbroja Kazimierz
Zbroja Stanisł. 
Zbroja Wincenty
Zbrójowa Anna
Zbrójowa Barbara z Chmurów
Zbrójowa Katarzyna ze Stypułów
Zbrójowa Marya z Chmurów
Zbrojowa Maryanna z Chwastków
Zbrójowie małol. Feliks Karolina  Maryanna  Franciszka Ludwik  Janina i Zofia
Zbrójowie Jędrzej i Antonina
Zbrojowie Wojciech i Marya z Nowakowskich
Zbrójówna Kunegunda
Zbrojówna Maryanna
Zielińska Domicela
Zieliński Kazimierz
Ziembowa Aniela 
Zięcik Piotr
Zięcikowa Maryanna z Worytkiewiczów
Zubrzycki Czesław
Żychowska Apolonia z Koników
 
   
 

Mapa strony | Napisz do nas | Bibliografia